2024-es Nyári Tábor

A nagy érdeklődésre való tekintettel a 2024.07.08-07.12 és a 2024.08.12-08.15 hetekre jelentkezéseket már nem tudunk fogadni.

Az „Együtt a parlagfű ellen” Alapítvány
2024-ben is nyári táborokat szervez

Az Alapítvány fontos célkitűzése az egészséges életmód és a szabadidősport gyakorlás feltételeinek megteremtése, gyermek és ifjúsági sport támogatása egyaránt. Figyelmet fordítunk arra, hogy a családok kisebb/nagyobb fiatal tagjai életkori sajátosságaiknak megfelelő foglalkozásokon vegyenek részt, melyet tábori programjainkkal kívánunk elősegíteni. A táborok célja az egészségfejlesztés, egészségnevelés megismertetése minél korábbi életkorban. A programban hangsúlyos szerepet kap az egészséges táplálkozás, egészséges életmód kialakítása, környezeti nevelés, a szelektív hulladékgyűjtés és az újrahasznosítás. A mozgás szerepe, a megfelelő napi rutin a mindennapi életünkben fontos szerepet játszik, ahogy a kortársakkal való közös játék és a hasznos időtöltés.

4 héten keresztül táborozhatnak a gyermekek az Alapítvány székhelyén. A szervezők jó levegőn, kellemes társaságban, a természetben szeretnék aktívabbá tenni a résztvevők mindennapjait.

Általános tudnivalók

• A gyerekek érkezését 7:00 órától várjuk az „Együtt a Parlagfű Alapítvány” székhelyén (Paks, Gesztenyés u. 24.) és 16:00 óráig tudjuk biztosítani a felügyeletet. Az időjárástól függően minél több időt töltünk a szabadban, Ürge mezőn.
  • A gyerekek részére napi 3x-i étkezést biztosítunk (tízórai, ebéd, uzsonna) melyet az ebéd kivételével az Alapítvány székhelyén fogyasztanak el.
  • A táborok heti díja programtól függetlenül 26.000 Ft/fő, testvérek esetén a tábor díja 40.000 Ft/testvérpár, 3 gyerekes családok esetén 60.000 Ft/hét Mentes étkezés igénye esetén +3.000,-/fő/hét

FONTOS! Az Alapítvány honlapján elérhető felületen szükséges jelentkezni az idei táborokra. 1 hetet lehet csak megjelölni 1 gyermek számára.

FIGYELEM! Minden turnusnál megjelöltük, hogy milyen korú gyerekek jelentkezését várjuk. Kérjük vegyétek figyelembe a jelentkezésnél!

• Jelentkezési határidő 2024. április 30. (a szabad helyek függvényében)
  • 2024. május 6-ig mindenkit írásban tájékoztatunk, hogy melyik hétre került be.

1. tábor 2024. június 24-28.

• 2013-2016. között született gyermekek jelentkezését várjuk erre a hétre, akik szívesen kézműveskednek, festenek, rajzolnak.
  • A hét témája az ERDŐ, erdővel kapcsolatos kézműves programok, jó idő esetén strandolás várja a gyerekeket.
  • Létszám: 30 fő

2. tábor 2024. július 1-5.

• 2010-2012. között született gyermekek jelentkezését várjuk.
  • Különböző, CSAPATJÁTÉKOK várják az erre a hétre jelentkező gyerekeket, ahol megrendezésre kerül „A NEMZETEK VIADALA II.” csapatjáték. Természetesen ezen a héten sem maradhatnak el a szabadtéri foglalkozások.
  • Létszám: 30 fő

3. tábor 2024. július 8 – 12.

• 2014-2017. között született gyermekek jelentkezését várjuk.
  • A hét a SPORTOLÁS, ISMERETBŐVÍTÉS és a KÉZMŰVESSÉG jegyében zajlik. Amennyiben az időjárás engedi, a strandra is ellátogatunk, túrázunk és sok időt töltünk a szabadban.
  • Létszám: 20 fő

4. tábor 2024. augusztus 12. – 16.

• 2012-2016. között született gyermekek jelentkezését várjuk. Különböző, ÜGYESSÉGI-, KREATÍV-, CSAPAT- JÁTÉKOK várják az erre a hétre jelentkező gyerekeket.
  • 2012-2016. között született gyermekek jelentkezését várjuk. Különböző, ÜGYESSÉGI-, KREATÍV-, JÁTÉKOK várják a gyerekeket, a hét témája az EGÉSZSÉG, várják az erre a hétre jelentkező gyerekeket. Természetesen ezen a héten sem maradhatnak el a szabadtéri foglalkozások.
Önkéntes Közösségi Szolgálat

2016. január 1-jétől csak az érettségizhet, aki a középiskolás évei alatt legalább 50 óra közösségi szolgálatot végzett. Alapítványunk lehetőséget kínál a középiskolákban tanulók számára, hogy a közösségi szolgálatot táborainkban teljesítsék. Várjuk azon középiskolás diákok jelentkezését, akik szívesen jönnének táborainkba segítőként. Jelentkezni az Alapítvány elérhetőségein lehet.

2024 jelentkezési lap

Táborok időpontjai:

(Kérjük válassza ki, a megfelelő időpontot!)

jelentkezési lehetőség:2024. április 30. (a szabad helyek függvényében)
    Részvételi díj:26.000/fő, testvérek esetén 40.000/2fő, 3 gyerekes családok esetén 60.000 Ft/hét
    Mentes étkezés igénye esetén +3.000,-/fő/hét

Gyermek adatai