Töltsd újra! – pályázati kiírás

A Töltsd újra! – pályázati kiírás 2021. november 12.-én lejárt

Az „Együtt a parlagfű ellen” Alapítvány egyik fő célja a környezet megóvása, ezért folyamatosan arra törekszünk, hogy felhívjuk a figyelmet a környezetszennyezés megelőzésére, a környezettudatos szemlélet kialakítására.

használt elemek

A környezetvédelmi hangsúlyt az idei évben a háztartásokban előforduló, különféle típusú elemek használatára helyezzük. Hiszen, ma már nagyon sok olyan elektronikai eszköz van, amelyek működéséhez elemeket használunk, ezek sajnos rendkívül rövid időn belül lemerülnek és cserélni szükséges. Az elhasználódott elemek nagyszámú cseréje környezetszennyező és pazarló. Különösen abban az esetben szennyezi a környezetet, ha nem gyűjtőhelyre adjuk le az elemeket, hanem háztartási hulladékként szabadulunk meg tőle.

Ezért – a környezet megóvása érdekében- az elemek használatával, gyűjtésével kapcsolatban, Alapítványunk pályázatot hirdet „Töltsd újra” elnevezéssel.

Pályázhatnak: Paksi óvodás csoportok, iskolai osztályok, munkahelyek és nyugdíjas egyesületek.

A pályázat témája: Hogyan csökkenthetjük a kidobható elemek számát?  Miért hasznosabb környezetvédelmi és környezetszennyezési szempontból a tölthető elem az egyszer használatos elemmel szemben? Milyen környezeti károkat okoz a háztartási hulladékként kezelt elem a gyűjtőhelyre leadottal szemben?

Benyújtás feltétele: kitöltött Jelentkezési lap, valamint pályamunka, amely lehet

• Írásos pályamunka (maximum egy oldalas A4 -es méret-ben), vagy
  • Fotó vagy fotósorozat (max.: 2-5 MB)
  • Óvodai csoportok és általános iskolák 1-2. osztályai esetében rajzban, vagy egyéb kézműves technikával is történhet a nevezés.

A pályázat leadási határideje, módja:

• 2021. november 12.
  • E-mailben: parlagfualapitvany@gmail.com
  • Személyesen: Az „Együtt a parlagfű ellen” Alapítvány székhelyén (Paks, Gesztenyés u. 24.)

A pályamunkán kérjük feltüntetni a pályázó nevét, elérhetőségét!

Pályázat elbírálása: A pályázatokat három tagú zsűri bírálja el 2021. november végéig.

Díjazás: A legjobb pályázatokat, töltővel és tölthető elemekkel díjazzuk.

A legjobb pályamunkákat, az Alapítvány honlapján (www.parlagfuellenalapitvany.hu) és közösségi oldalain is közzétesszük.

A „TÖLTSD ÚJRA” pályázat hivatalos szabályzatát ide kattintva olvashatod el.

A jelentkezési lapot az alábbi gombra kattintva letöltheted: